Nowości

Drogie Klientki informujemy, że z dniem 13.06.2022r wprowadzamy do naszej oferty:

  Zimny laser diodowy

Lipolaser, czyli inaczej “zimny laser diodowy”, to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej u Pacjenta. Innowacyjność polega na użyciu światła laserowego przenikającego przez kolejne warstwy skóry. Naświetlanie wywołuje naturalną reakcję chemiczną w organizmie, co przekłada się bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej. Organizm “przekazuje” wszystkie kwasy tłuszczowe oraz glicerol prosto do układu limfatycznego, a tam są one usuwane z organizmu w naturalny sposób. Cały proces można porównać do wysuszania winogron, które na początku są soczyste i pełne, a na koniec zostają w formie rodzynek.

 

Zimny laser diodowy z powodzeniem można stosować na różne części ciała, a efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie. Liczba naświetlań jest zależna od grubości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań osoby poddającej się zabiegowi. Zwykle stosuje się około 8 zabiegów z częstotliwością dwóch naświetlań w tygodniu.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu lipolaserem?

  • wymodelowanie sylwetki
  • odmłodzenie skóry
  • zwiększona jędrność skóry
  • zredukowanie cellulitu

Skuteczność zabiegu jest podyktowana również czynnościami wykonywanymi między wizytami. Im większe zaangażowanie, tym lepszych efektów można się spodziewać. W trakcie trwania całej serii należy unikać opalania, przeciążania organizmu oraz stosowania preparatów rozgrzewających skórę. Warto w tym czasie zwiększyć ilość spożywanych płynów (woda – minimum 2l dziennie), stosować zbilansowaną dietę oraz zdecydować się na aktywność fizyczną (z umiarem). Te działania powinny poprawić efekt naświetlania zimnym laserem diodowym. 

Co prawda lipolaser jest nieinwazyjny, jednak nie każdy może zdecydować się na tę formę redukcji tkanki tłuszczowej. Do przeciwwskazań należą:

 

  • choroby układu krążenia
  • ciąża lub karmienie piersią
  • epilepsja
  • infekcje lub choroby skórne
  • pozostałe wskazane podczas konsultacji ze specjalistą
  Kriolipoliza

Jak działa kriolipoliza?


Przez lata najskuteczniejszym zabiegiem na nadmiar tkanki tłuszczowej była inwazyjna liposukcja. Możliwości medycyny estetycznej uległy jednak rozszerzeniu. Niektóre współczesne zabiegi nie wymagają przerywania ciągłości skóry, co w znacznym stopniu eliminuje skutki uboczne. Obecnie możemy w bezpieczny i niewymagający rekonwalescencji sposób rozbić komórki tłuszczowe ultradźwiękami (liposukcja ultradźwiękowa, Exilis) lub je wymrozić. Stosowanie niskiej temperatury to właśnie kriolipoliza.

Podczas zabiegu kriolipolizy do skóry przykładane jest urządzenie, które zasysa tkankę i chłodzi ją. Niska temperatura wywołuje kontrolowany stan zapalny w obrębie komórek tłuszczowych. Sprawia to, że organizm pozbywa się ich. Ilość tkanki tłuszczowej maleje, a wymrożone komórki zostają wyeliminowane na stałe i się nie regenerują.


Jakie efekty daje kriolipoliza?

Rezultaty tej metody modelowania sylwetki zauważalne są po dwóch miesiącach od pierwszej sesji. W tym czasie organizm usunie już znaczną część wymrożonych komórek tłuszczowych. Terapię odchudzania zabiegowego można uznać za zakończoną po upływie czterech miesięcy.

Widoczny wtedy efekt utrzyma się minimum pół roku. Jeśli pacjent będzie kontynuował prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się nowych komórek tłuszczowych.


Kriolipoliza a zalecenia przed oraz po zabiegu

Od 1 do 2 tygodni po zabiegu oraz przed nim nie powinno się stosować  peelingów chemicznych. Oprócz tego na około 2-3 dni przed, jak i po zabiegu powinniśmy powstrzymać się od zażywania kąpieli słonecznych czy korzystania z  solarium, unikać  sauny, jak również kąpieli w mocno chlorowane i gorącej wodzie.

Nie można także zapomnieć o odpowiednim  nawodnieniu  przed zabiegiem. Z kolei po zabiegu od 1 do 2 tygodni nie powinno się korzystać z  masażu  aparaturowego oraz manualnego na obszarze, na którym przeprowadzony został zabieg kriolipolizy.

Wśród zalet zastosowania zabiegu kriolipolizy wymienić można np.: nieprzekroczenie bariery skórnej; brak okresu rekonwalescencji po wykonanym zabiegu czy też jego skuteczność.

Kriolipoliza jest obiecującą procedurą dla niechirurgicznego zmniejszenia tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Technologia ta dobrze nadaje się dla pacjentów, którzy pragną nieoperacyjnego zmniejszenia tłuszczu przy niewielkiej otyłości


Drogie Klientki informujemy, że z dniem 18.10.2019r wprowadzamy do naszej oferty:

  HIFU ULTRALIFT

HIFU ULTRALIFT  to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości (skrót z j.  ang. ‘high intensity focused ultrasound’),  które dzięki silnemu zogniskowaniu indukują powstanie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach, bez naruszania ciągłości naskórka. Takie punktowe podskórne kontrolowane „poparzenia” stymulują regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenowych. Dzięki temu metoda ta jest z powodzeniem stosowana w celu poprawy napięcia i uniesienia skóry.

Poprzez zastosowanie fal ultradźwiękowych o energii od 0,2 do 2 J i przetworników o różnej głębokości koncentracji fali od 1.5 mm do 13 mm technologia HIFU oddziałuje zarówno w warstwie skóry właściwej, w powierzchniowym systemie mięśniowo – powięziowym  – tzw. warstwie SMAS, a także w tkance podskórnej.

 

HIFU jest obecnie jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej i kosmetologii w zakresie opóźniania procesów starzenia

Technologia ta doskonale sprawdza się w procedurach bezinwazyjnego liftingu twarzy, a także redukcji tkanki tłuszczowej i konturowania sylwetki.

W obszarze zabiegowym w tkankach powstają dwa zjawiska fizyczne:

  • Efekt termiczny – na skutek absorbcji przez komórki fal ultradźwiękowych kumulowane jest ciepło, powodujące koagulację tkanek. Fala przenika przez warstwy naskórka (nie uszkadzając ich) i działa na określonych głębokościach, gdzie podgrzewa tkankę do 60-70OC.
  • Efekt mechaniczny – wytwarzanie pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i narastanie ciśnienia w ich wnętrzu prowadzi do niszczenia struktur tkankowych, co w konsekwencji – w reakcji obronnej – pobudza organizm do naturalnych procesów regeneracji, odbudowy i zagęszczenia tkanki a tym samym do jej liftingu i ujędrnienia.


Urządzenie HIFU Ultralift pozwala działać bardzo skutecznie zarówno na skórę (poprawa jej napięcia), tkankę podskórną (poprawa gęstości) jak i na tkankę tłuszczową (rozpuszczenie jej w bezpieczny sposób i napięcie zwiotczałych powięzi).

Spektrum zabiegów na twarz:

opadanie brwi, zmarszczki czoła, wokół oczu, ust, utrata ostrości konturu twarzy, opadanie policzków (tzw. „chomiczki”), opadanie kącików ust, zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, ogólne objawy starzenia, wiotka skóra z utratą jędrności.

Spektrum zabiegów na ciało:

zwiotczała skóra na brzuchu, nadmiar tkanki tłuszczowej, lokalne otłuszczenia, konturowanie sylwetki ; dekolt, ramiona, plecy, brzuch, boczki, pośladki, uda, łydki.


Zasada działania technologii HIFU

W trakcie zabiegu dochodzi do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki dawki energii cieplnej potrzebnej do spowodowania obrażeń w określonym miejscu i stymulowania naturalnego procesu gojenia się ran. Szeroka na ok. 6-10 cm głowica, a w zasadzie odpowiedni przetwornik, wytwarza falę w kształcie stożka, która kumuluje się na wybranej głębokości, powodując kontrolowane „poparzenie” o średnicy 0,5-1 mm w odstępach około 1-2mm. Jednocześnie nie powoduje innych niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. To pobudza tkanki do tworzenia łańcuchów naprawczych i nowego kolagenu. W rezultacie następuje zwiększenie napięcia i lifting skóry

  Zabieg Karboksyterapii

Jest zabiegiem kosmetyczny, w którym wykorzystuje się dwutlenek węgla. Jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy małej igły. To właśnie dzięki temu powszechnie spotykanemu na co dzień gazowi wiele osób zawdzięcza poprawę kondycji swojej skóry.


Prawidłowo wykonany zabieg karboksyterapii bardzo korzystnie wpływa na poprawę jędrności skóry, na redukcję cellulitu, bruzd, rozstępów, zmarszczek, a także na zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała. Warto również wspomnieć, że karboksyterapia jest wykorzystywana przez medycynę. To dzięki niej z powodzeniem leczy się takie schorzenia, jak łuszczyca czy różne choroby układu krążenia. Jeżeli chodzi natomiast o zabieg typowo kosmetyczny, to wykonać go można w każdym salonie posiadającym uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów.

Karboksyterapia: zalecenia

Zaleceń do wykonania zabiegu karboksyterapii jest zazwyczaj dużo i obejmują szeroki zakres różnych dolegliwości związanych z kondycją skóry. Głównymi powodami, dla których można udać się do salonu są:

  1. Worki pod oczami - większość osób decydujących się na ten zabieg robi to ze względu na podkrążone i wiecznie zmęczone oczy. Podskórne zastosowanie dwutlenku węgla w bezpośrednim sąsiedztwie oczu pomoże odzyskać ładne spojrzenie. Zadowalający efekt widoczny jest zazwyczaj po kilku zabiegach.
  2. Cellulit - odkładanie się tłuszczu w różnych partiach ciała jest kolejnym powodem, dla którego znaczna część osób decyduje się na karboksyterapię. Dwutlenek węgla skutecznie rozbija i degraduje komórki tłuszczowe, a także wspomaga procesy syntezy kolagenu odpowiedzialnego za naturalne ujędrnianie.
  3. Rozstępy - to ogromny problemem zwłaszcza dla kobiet. Rozstępy mogą być często przyczyną dyskomfortu oraz frustracji. Poprawa kondycji oraz wyglądu skóry, która utraciła ciągłość włókien kolagenowych, jest możliwa dzięki podskórnej aplikacji dwutlenku węgla.
  4. Nadmierne wypadanie włosów - jest to spory problem zarówno dla panów jak i pań. Prawidłowo oraz sumiennie wykonany zabieg karboksyterapii wzmacnia cebulki włosów oraz ogranicza wypadanie włosów.


Karboksyterapia: przeciwskazania


Karboksyterapia ma wiele istotnych przeciwwskazań, o których należy bezwzględnie pamiętać. Niestety problemem w tym przypadku jest to, że salony kosmetyczne często bagatelizują zagrożenie. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne dopilnowanie oraz rozeznanie się w skutkach ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie oraz po zabiegu. Do głównych przeciwwskazań karboksyterapii zalicza się:
• trądzik różowaty,
• ciąża,
• stany zapalne oraz infekcje skórne,
• nowotwór oraz stosowanie chemioterapii,
• cukrzyca,
• hemofilia,
• padaczka,
• dializy nerek,
• choroba Von Willebrand’a, 
• nadciśnienie tętnicze,
• zapalenie żył oraz zator płuc,
• przebyty udar mózgu lub zawał mięśnia sercowego.
Oprócz wymienionych powyżej przeciwwskazań mogą czasem wystąpić różne efekty uboczne związane z podskórną aplikacją gazu. Zalicza się do nich rumień oraz obrzęk, a także niewielkie siniaki oraz krwiaki.

 

  Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje w naszej skórze w sposób naturalny-jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety w raz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiaj się zmarszczki, policzki i usta tracą soja objętość.


Usieciowanie kwasu hialuronowego polega na poddaniu go chemicznej modyfikacji i wytworzenia wiązań pomiędzy cząsteczkami celem połączenia ich w większe konglomeraty. Dzięki temu stają się one trudniej dostępne i w mniejszym stopniu narażone na działanie hialuronidazy – enzymu naturalnie występującego w organizmie człowieka i odpowiedzialnego za rozkładanie cząsteczek kwasu hialuronowego. Nabierając powyższych właściwości kwas hialuronowy zyskuje zdolność znacznie dłuższego czasu pozostawania w miejscu iniekcji, a przez to lepiej sprawdza się w roli wypełniacza. W zależności od ilości zaaplikowanego kwasu, stopnia usieciowania, miejsca aplikacji oraz samych właściwości organizmu pacjenta może on pozostawać w skórze nawet do roku (najczęściej jest to przedział czasowy sześciu do dwunastu miesięcy). Czas pozostawania wypełniacza w miejscu iniekcji może ulec skróceniu w przypadku narażania skóry na działanie wysokiej temperatury na przykład podczas opalania (na słońcu lub w solarium), a także pod wpływem dymu tytoniowego u nałogowych palaczy.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

  • ciąża, laktacja
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn , bliznowców
  • choroby nowotworowe stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Działania niepożądane:

  • zaczerwienienie, obrzęk ból w miejscu wstrzyknięcia materiału objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
  • świąd w przypadku skóry wrażliwej
  • nadwrażliwość w miejscu korekcji
  • sporadyczne obrzęk w postaci zgrubienia

Pozostałe nowości:

  PLASMA LIFT PEN/ BEFIALOPLASTYKA

PLASMA LIFT PEN/ BEFIALOPLASTYKA

lifting skóry oraz zabiegi estetyczne precyzyjną wiązką plazmy

alternatywa dla chirurgii plastycznej oka

Jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej to zabiegi z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu skóry. Plazma, wyodrębniana przez niektórych naukowców jako IV stan skupienia materii, jest precyzyjnym narzędziem wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja Pacjenta i wyłączenie go z codziennych aktywności jest krótkie. Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż kryjący. Dzięki sublimacji komórek naskórka wiązkę plazmy wykorzystuje się także do usuwania zmian skórnych. W porównaniu do zabiegów chirurgicznych rekonwalescencja jest niezwykle krótka, nie ma krwawienia i długotrwałego obrzęku. Ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia. Obkurczenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu. Całkowity efekt zabiegu ocenia się po 4 tygodniach. Zabieg jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego, dzięki czemu procedura jest bezbolesna. Zabieg liftingu skóry za pomocą PlasmaLift Pen trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut.

Rekonwalescencja – w zależności od lokalizacji zabiegowej trwa kilka dni i nie jest uciążliwa. Efekty wywołane mikrowiązką plazmy (strupki) można zamaskować korektorem lub podkładem do makijażu, dzięki czemu nie są widoczne dla otoczenia. Przejściowy obrzęk tkanek utrzymuje się krótko i jest specyficzny dla lokalizacji zabiegowej, zależy także od osobniczych uwarunkowań każdego Pacjenta. Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 – 6 tygodni.

Efekty zabiegów są długotrwałe, przeważnie minimum 3 lata, i zależą głównie od postępu naturalnych procesów starzenia. Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.


Wskazania do wykonania zabiegu mikrowiązką plazmy PlasmaLift Pen:

  •  Blefaroplastyka górna lub dolna (usuwanie nadmiaru skóry powiek)
  •  Usuwanie: znamiona, kurzajki, włókniaki, brodawki, pieprzyki, naczyniaki, odciski i inne
  •  Plastyka zmarszczek przedusznych
  •  Plastyka zmarszczek palacza
  •  Inne zmarszczki, np. wokół oczu
  •  Lifting szyi, dekoltu
  •  Lifting podbródka
  •  Zmiany barwnikowe (przebarwienia, plamy soczewicowate)
  •  Leczenie trądziku aktywnego
  •  Blizny potrądzikowe, blizny pooperacyjne
  •  Rozstępy
  •  Podniesienie pośladków, biustu
  • Okolice ciała z zaznaczonym nadmiarem skóry (łokcie, kolana)
  •    Nadmierne rogowacenie naskórka
  • Źółtaki płaskie

Unikalne końcówki zabiegowe PlasmaLift Pen pozwalają także na regenerację skóry dłoni, poprawę napięcia i jakości skóry wokół oczy, podbródka, szyi, dekoltu.


Zalecenia pozabiegowe:

  •  przez kilka dni po zabiegu należy unikać drażnienia okolicy zabiegu
  •  przez kilka dni należy unikać leków rozrzedzających krew (aspiryna, leki przeciwbólowe)
  • okolicę zabiegu należy myć 2 razy dziennie wodą z mydłem o neutralnym pH lub płynem micelarnym
    oraz 2 razy dziennie dezynfekować preparatem bez alkoholu np. Prontosan aerozol
  •  strupków pozabiegowych nie należy zrywać i drapać, odpadają same najczęściej po 3-7 dniach
  •  obszar pozabiegowy można po dezynfekcji pokryć podkładem scenicznym lub innym mocno kryjącym podkładem np. Anna Lotan Premium BB Cream
  •  chronić obszar objęty zabiegiem kremem z filtrem SPF 30 lub wyższym, przez minimum 40 dni

Przeciwwskazania do zabiegów:

  •  skóra poddana zabiegowi złuszczającemu (odstęp min. 2 tygodnie w zależności od rodzaju zabiegu)
  • stosowanie lasera w tej samej okolicy zabiegowej – odstęp 2 – 4 tygodni
  • ciąża
  • zmiany opryszczkowe aktywne w dniu zabiegu
  • stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
  •  wszczepiony rozrusznik serca
  • choroba nowotworowa
  • padaczka

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

  Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Jest to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny, szczególnie dedykowany dla osób cierpiących na alergie. Wampirzy lifting – zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem pacjentów medycyny estetycznej. PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego jest otrzymywany z własnej krwi pacjentki.


Po pobraniu, krew zostaje odwirowana, uzyskuje się aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.


Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykonywany także latem, słońce nie jest przeciwwskazaniem
Efekty zabiegu:
• odrastanie i gęstnienie włosów
• wygładzanie blizn, w tym blizn po trądziku
• usuwanie worków i cieni pod oczami
• młodość i witalność
• gęstość i napięcie
• poprawa faktury i kolorytu skóry
• regeneracja i prawidłowe odżywienie
• wygładzenie i przyspieszenie gojenia ran
• poprawa napięcia skóry powiek – opóźnia moment operacji

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
• choroby krwi
• nowotwory
• ciąża i karmienie piersią
• przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)
• choroby autoimmunologiczne
• hashimoto
• leczenie przeciwzakrzepowe
• choroby wątroby i nerek
• choroby psychiczne
• małopłytkowość
• sepsa
• choroby naczyniowe


Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego
• rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
• korekcja zmarszczek i fałd
• regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
• nadmierne wypadanie włosów
• włosy zniszczone, pozbawione blasku
• wypełnienie blizn potrądzikowych
• polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

  MEZOTERAPIE IGŁOWĄ czyli (ostrzykiwanie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu)

Zabieg ten jest miejscowym niechirurgicznym liftingiem skóry dokonywanym za pomocą strzykawki z bardzo cienka igłą. poprzez niewielkie nakłucia skóry,zostają wprowadzone w głąb skóry właściwej substancje odżywcze i rewitalizujące zawarte w gotowych ampułkach do mezoterapii lub koktajlach. Iniekcje wykonuje się dwoma metodami:

  1. technika mikropęcherzyków - podawanie substancji na granicy skórno-naskórkowej technikę tą najczęściej wykonuje się w korekcji zmarszczek w okolicy podoczodołowej, szyi i dekoltu a także w odmładzaniu grzbietu dłoni oraz policzków. Wypełnienie głębokich bruzd.
  2. technika nappage - nakłucia śródskórne podawane pod odpowiednim kątem, seria szybkich i gęstych nakłuć skóry z jednoczesnym podaniem preparatu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!